طرح جایگزین فرسوده سایپا

طرح جایگزینی خودروهای فرسوده بعد از عاشورا

آغاز جایگزینی خودروهای فرسوده بعد از عاشورا

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از ضرورت و اهتمام جایگزینی خودروهای فرسوده در کشور خبر داد و گفت: خودروهای جدید به صورت اجاره به شرط تملیک به مشتریان ارائه خواهد شده و خودرو فرسوده با قیمت مصوب دولت خریداری خواهد شد. در این طرح کلیه خودروهای تولیدی پلت فرم ایکس ۱۰۰ و تیبا و همچنین وانت سایپا ۱۵۱ جایگزین خودروهای فرسوده خواهند شد…. مهندس سعید مدنی در جریان برگزاری مراسم امضا تفاهم نامه اجرای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده میان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد: طرحی که توسط گروه سایپا به مرحله اجرا درخواهد آمد زمینه افزایش سرعت در اسقاط خودروهای فرسوده و جایگزینی آن با محصولات گروه خودروسازی سایپا را فراهم خواهد کرد.

ایشان افزود: سایپا همیشه توجه به حفظ محیط زیست را به عنوان یک مسئولیت اجتماعی در دستور کار قرار داده و با اجرای این طرح قصد دارد زمینه ساز بهبود فضای زیست محیطی کشور و کاهش آلایندگی شبکه حمل و نقل شود.

ایشان با اشاره به شرایط با ثبات تولید در یک سال اخیر اعلام کرد: تولید در مجموعه گروه سایپا در یک سال اخیر ثبات یافته و با برنامه ریزی ها تا پایان سال نیز رشد خواهد کرد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: در حال حاضر تمامی خودروهای سایپا با استانداردهای آلایندگی یورو۴ تولید می شوند و تلاش می کنیم از سال آینده برنامه ریزی های لازم برای تولید برخی از محصولات با استاندارد یورو۵ را نیز اجرایی کنیم.

 

مهندس مدنی افزود: با اجرای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده توسط گروه سایپا هم روند این طرح در کشور ارتقا می یابد و هم تولید خودرو در سایپا با شتاب همراه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمارها آلایندگی خودروهای کاربراتوری ۳۰ برابر خودروهای انژکتوری است و با توجه به تردد تعداد بسیار بالای این خودروها در کشور لازم است برنامه ریزی های گسترده ای برای خروج این خودروها صورت گیرد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به برنامه سایپا برای جایگزینی خودروهای فرسوده با محصولات تولیدی این مجموعه گفت: در این طرح کلیه خودروهای تولیدی پلت فرم ایکس ۱۰۰ و تیبا و همچنین وانت سایپا ۱۵۱ جایگزین خودروهای فرسوده خواهند شد.

وی افزود: این خودروها به صورت اجاره به شرط تملیک به مشتریان ارائه شده و خودرو فرسوده با قیمت مصوب دولت خریداری خواهد شد.

مهندس مدنی تاکید کرد: در فاز اول قصد داریم تعداد ۶۰ هزار دستگاه خودرو فرسوده را با محصولات سایپا جایگزین کنیم و اولویت با کسانی خواهد بود که خودروهای فرسوده خود را اسقاط کرده اما تاکنون خودرو نو دریافت نکرده اند، در ادامه نیز متقاضیان پس از اسقاط خودرو فرسوده خود در مدت یک هفته خودرو جدید دریافت خواهند کرد.

وی در خاتمه گفت: پرداخت اقساط وام این طرح حداکثر ظرف مدت ۴۸ ماه و به مبلغ تقریبی حدود ۳۴۰ هزار تومان خواهد بود.

مالکان خودروهای فرسوده میتوانند با پیش ثبت نام  در سایت نسبت به ادامه فرایند جایگزینی اقدام نمایند.

طرح جایگزینی سایپا ثبت نام جایگزینی سایپا