تاکسی دوگانه سوز جایگزین تاکسی فرسوده‌

تاکسی فرسوده

تاکسی دوگانه سوز جایگزین تاکسی فرسوده

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه سال گذشته ۱۰ هزار تاکسی دوگانه سوز جایگزین تاکسی های فرسوده شد گفت: امسال نیز ۱۷ هزار تاکسی دوگانه سوز جایگزین تاکسی‌های فرسوده می‌شود که بر این اساس تقریبا تمام ناوگان تاکسیرانی به جز خودروهای ون دوگانه سوز می‌شوند.

مهندس محمد احمدی بافنده با بیان این مطلب افزود: با وجود آنکه بخش عمده ناوگان تاکسیرانی دوگانه سوز شده‌اند اما متاسفانه از سال ۸۸ تاکنون هیچ سیستم گاز رسانی جدید برای سوخت گیری تاکسی‌ها ایجاد نشده است که امیدواریم این موضوع مورد تجدید نظر قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۰ جایگاه گاز با حدود ۱۳۸ نازل فعال برای سوخت گیری تاکسی‌ها در تهران وجود دارد گفت: با توجه به تعداد تاکسی‌های دو گانه سوز و زمان مورد نیاز برای سوخت گیری هر تاکسی که حدود ۵ دقیقه است باید تعداد جایگاه‌های سوخت گاز تاکسی‌ها دو برابر شود.

بافنده اضافه کرد: با این وجود امید است سیاست‌های کلی به سمتی پیش رود که به جای خودروهایی که با سوخت‌های فسیلی کار می کنند، خوردوهای هیبریدی جایگزین شود تا ضمن رفع مشکلات استفاده از خودروهای گازسوز، شاهد حل معضل آلودگی هوا در تهران باشیم.