جریمه خودرو فرسوده

جریمه خودرو فرسوده ، جریمه ۵۰ هزار تومانی خودورهای فرسوده

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت در ارتباط با کاهش آلودگی هوای کلانشهرها را به ۱۴ وزارتخانه و سازمان و نهاد برای اجرا ابلاغ کرد.

متن و تصویر این مصوبه و ابلاغیه به شرح زیر است:

تصویب نامه هیأت وزیران

بسمه تعالی

با صلوات بر محمد و آل محمد

وزارت کشور ـ‌ وزارت راه و شهرسازی ـ وزارت نفت ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت دادگستری ـ وزارت آموزش و پرورش ـ وزارت اطلاعات ـ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ـ معاونت اجرایی رئیس‌جمهور ـ سازمان برنامه و بودجه ـ سازمان حفاظت محیط‌زیست ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی

هیأت وزیران در جلسه ۱۳۹۵/۸/۲۶ به پیشنهاد شماره ۱۰۴۷۴۱ مورخ ۱۳۹۵/۸/۲۳ معاونت اجرایی رئیس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱- در بند (۵) تصویب‌نامه شماره ۲۸۴۵۴/ت ۵۳۱۷۳/هـ مورخ ۱۳۹۵/۴/۲ عبارت «بیست درصد (۲۰%)» به عبارت «مصوب شورای پول و اعتبار» اصلاح و عبارت «بانک شهر» قبل از عبارت و «توسعه تعاون» اضافه می‌شود.

۲- خریداران مشمول طرح نوسازی ناوگان خودروهای فرسوده حمل‌ونقل عمومی به منظور بهره‌مندی از تسهیلات بانکی، تا پایان سال ۱۳۹۵ از شمول تصویب‌نامه شماره ۲۱۱۸۴۹/ت ۳۹۳۹۹هـ مورخ ۱۳۸۶/۱۲/۲۶ و نیز از شرط عدم بدهی غیرجاری و چک برگشتی مستثنی می‌باشند. طرح مذکور در خصوص خودروهای مختلف زیرنظر کارگروه کاهش آلودگی هوای کلان شهرها اجرا می‌شود.

۳- وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است ظرف شش‌ماه، زمان تعمیرات اساسی سالانه واحدهای صنعتی مستقر در محدوده و حریم کلانشهرها (هیدروکربوری و برقی) را متناسب با سوخت مصرفی واحدهای مذکور به نحوی تعیین نمایند که تعطیلات مربوط به تعمیرات موردنظر به چهار ماه پایانی سال منتقل شود.

۴- سازمان ملی استاندارد ایران موظف است ظرف سه ماه نسبت به تدوین استاندارد ملی یا تعیین استاندارد مرجع تجهیزات مورداستفاده در مراکز معاینه فنی اقدام و نتیجه را جهت طی مراحل تأیید اجباری شدن به شورای عالی استاندار ارسال نماید.

۵- متن زیر به جدول پیوست تصویب‌نامه شماره ۱۶۵۸۷۹/ت ۵۰۳۶۸ک مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۷ درخصوص جریمه‌های تخلفات مربوط به حمل‌ونقل عبور و مرور در کلیه نقاط کشور و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی الحاق و عبارت «به ازای تردد در هر (۲۴) ساعت یکبار» به انتهای ردیف (۶۳) جدول یادشده اضافه می‌گردد.

جریمه کردن تردد خودروهای فرسوده

پس از توقف حدود ۳هفته‌ای از امروز طرح کاهش دوباره به خیابان‌های پایتخت بازمی‌گردد تا خودروهای فاقد معاینه فنی را در هر روز ۵۰هزار تومان جریمه کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری، طرح کاهش که در فاز نخست قرار است گامی برای کنترل معاینه فنی خودروهای سواری باشد، در واقع بازگشتی به قانون اخذ معاینه فنی برای خودروهای سواری است که از ۱۱سال پیش به‌صورت جدی در تهران اجرایی شده و راهی برای کاهش تصادفات خطرساز و آلودگی هواست. ۸۰درصد آلودگی هوا را خودروهای تهرانی پدید می‌آورند و از میان آنها، خودروهای فاقد معاینه فنی سهم بالایی در خاکستری کردن هوا دارند.

مصوبه‌ای برای اجرای قانون

براساس مصوبه شورای‌عالی ترافیک طرح کاهش از اول شهریور در مرحله ارشادی کلید خورد و از ابتدای مهر در مرحله جریمه‌ای هر خودروی فاقد معاینه فنی را ۵۰هزار تومان جریمه کرد اما در کمتر از یک هفته پلیس آن را متوقف کرد. تنها دلیل این اقدام ناگهانی نیز صف خودروهایی بود که پس از ۱۱سال بی‌قانونی، تن به قانون معاینه فنی داده اما به زعم پلیس از اجرای قانون نگران بودند.

سردار تیمور حسینی، رئیس پلیس راهور تهران در این‌باره با اشاره به اجرای طرح کاهش و جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از ابتدای مهر، گفت: با توجه به اینکه بسیاری از خودروهای شهر تهران فاقد معاینه فنی بودند، تصمیم گرفته شد تا جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از طریق دوربین‌های طرح زوج و فرد متوقف شود و چند روزی به رانندگان فرصت داده شد تا به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده و برگه معاینه فنی مجاز بگیرند. وی ادامه داد: در این مدت البته طرح اجرا شده و مأموران پلیس راهور در شهر خودروهای فاقد معاینه فنی را شناسایی و جریمه می‌کردند.

رئیس پلیس راهور تهران با بیان اینکه اجرای طرح کاهش در تهران متوقف نشده بود، تاکید کرد: با پایان مهلت داده شده، از شنبه اول آبان‌ماه تمامی خودروهای فاقد معاینه فنی معتبر توسط دوربین‌های محدوده زوج و فرد اعمال قانون می‌شوند. حسینی در مورد معاینه فنی معتبر گفت: خودروهایی که معاینه فنی خود را از مراکز سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی کشور) دریافت کرده باشند دارای معاینه فنی معتبر شناخته می‌شوند. همچنین خودروهایی که تاکنون معاینه فنی دریافت نکرده‌اند و نمی‌توانند در صف‌های طولانی معاینه فنی تهران قرار بگیرند، می‌توانند با مراجعه به مراکز اطراف تهران که متصل به سامانه سیمفا هستند، معاینه فنی دریافت کنند.

هزاران خودروی متخلف

از ابتدای طرح کاهش یعنی اول شهریور ۹۵تا پایان هفته گذشته ۲۵۵هزاردستگاه خودرو معاینه فنی خود را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که تا پایان مرداد از ۱٫۸میلیون خودروی تهرانی واجد شرایط، حدود۱٫۲میلیون دستگاه معاینه خود را دریافت کرده بودند و تنها ۶۰۰هزار خودرو باقی مانده بودند که هنوز به قانون تن نداده بودند. حال و در آستانه فصلی دیگر از اجرای طرح کاهش، حدود۴۰۰هزار خودرو هنوز معاینه فنی خود را دریافت نکرده‌اند. این عدد پیش‌بینی مدیریت شهری برای خودروهای آلاینده‌ای است که سال تا سال معاینه فنی نمی‌گیرند و بیشتر کاربراتوری و فرسوده هستند.

بی‌توجهی به آلاینده بودن خودروها

روز گذشته مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران از مراجعه نکردن ۴۰۰هزار خودروی مشمول معاینه فنی به مراکز معاینه فنی خبر داد. این در حالی است که پلیس با توقف طرح کاهش فرصت بیش از ۳هفته‌ای را برای این مالکان این خودروها درنظر گرفته بود. حسینی‌منش با بیان اینکه علت مردودی ۱۵درصد از خودروهای مردودشده به‌دلیل آلایندگی بوده است، گفت: این در حالی است که در گذشته تنها ۷درصد خودروها به‌دلیل آلایندگی در تست‌ها مردود می‌شدند. وی با اشاره به اجرای دوباره طرح کاهش از امروز تأکید کرد: تمام ایام هفته حتی پنجشنبه و جمعه مراکز معاینه فنی شهر تهران از ساعت ۷:۳۰ تا ۲۴ آماده پذیرش خودروها هستند.

جریمه خودرو فرسوده

جریمه فرسوده