طرح جایگزین خودرو فرسوده ۹۶

 شرایط ، مدارک ، روند ، مراحل

از کلیه متقاضیان ثبت نام خودروهای فرسوده خواهشمند است با ثبت نام در سایت خودروهای فرسوده نسبت به ادامه فرایند اسقاط ودریافت کد رهگیری اقدام نمایند.

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور اعلام کرد: میزان کمک های بلاعوض دولت به مالکان خودروهای فرسوده افزایش یافته است.

خودرو های فرسوده سواری از مدل ۱۳۶۱ تا مدل ۱۳۸۵ شمسی و معادل میلادی آن و پایینتر مشمول طرح می باشند.

خودرو های فرسوده باری از مدل مبنا تا مدل ۱۳۸۵ شمسی و پایینتر و معادل میلادی آن مشمول طرح می باشند.

خودرو های فرسوده مینی بوس از مدل ۱۳۷۰ شمسی و پایینتر و معادل میلادی آن مشمول طرح می باشند.

خودرو های فرسوده کامیون از مدل ۱۳۷۰ شمسی و پایینتر و معادل میلادی آن مشمول طرح می باشند.


***   مزایای ویژه ثبت نام در این طرح   ***

۱٫قیمت خودرو فرسوده طبق آخرین بخشنامه ستاد نوسازی و مراکز اسقاط محاسبه و واریز به حساب متقاضی میشود.

۲-تحویل خودرو جایگزین و فرآیند اسقاط سریعتر نسبت به طرح های جایگزین دیگر.

۳- شرایط : با ضامن و بدون ضامن طبق بخشنامه های فصلی

۴-برای اولین بار متقاضیانی که در این طرح خودرو فرسوده وانت دارند می توانند جایگزین خودرو وانت و یا سواری دریافت نمایند.

۵-جایگزین با محصولات گروه خودرو سازی سایپا و ایران خودرو (شرایط به روز و طبق بخشنامه های خودروساز میباشد در صورت مسدود شدن طرح، پس از ثبت نام در رزرو طرح های بعد قرار خواهید گرفت)


قابل توجه متقاضیان گرامی مبلغ بیمه بدنه  روی اقساط خودرو صفر کیلومتر محاسبه شده است.تحویل خودرو های صفر کیلومتر طبق شرایط خودروساز میباشد .با توجه به محدود بودن تعداد ثبت نام در صورت تکمیل ظرفیت ثبت نام انجام نمی شود.

قابل توجه متقاضیان گرامی با توجه به محدودیت تعداد مراجع ثبت نام کننده خودرو های فرسوده و به منظور رفاه حال ملت شریف ایران و کاهش سفر های غیر ضروری که از اهداف و سیاست های کلان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور می باشد و درراستای سیاست های دولت در زمینه تححق دولت الکترونیک نیاز به سامانه ای جامع در زمینه اطلاع رسانی انواع طرح های فرسوده و پیش ثبت نام اینترنتی احساس می شود.

همچنین با توجه به فراوانی سایت های اینترنتی ثبت نام کننده خودرو های فرسوده که توسط افرادی سود جو طراحی شده است و هم اکنون در حال پیگیری از طریق مراجع جهت لغو این سایت ها می باشیم متقاضیان گرامی قبل از ثبت نام اینترنتی خودرو فرسوده خود با شماره ۶۶۰۰۴۰۰۰ (۱۰ خط)  ارتباط برقرار نموده و از سایتی که در آن خودرو فرسوده خود را ثبت نام می نمایند اطمینان حاصل نمایند.همچنین کلیه مراحل از ثبت نام تا اسقاط و تحویل خودرو صفر کیلومتر به صورت کاملا رایگان بوده و در صورت هرگونه تخلف متقاضیان گرامی می توانند مراتب را به بازرسی اعلام نمایند.متقاضیان گرامی در استان تهران و البرز جهت مشاوره و یا رفع هرگونه ابهام می توانند با شماره های ۶۶۰۰۴۰۰۰ (۱۰ خط) تماس حاصل نموده و یا با ثبت نام اینترنتی خودرو فرسوده خود در سایت های قانونی فوق منتظر تماس از مرکز اسقاط خودرو های فرسوده باشند.


تمام مطالب این صفحه با توجه به شرایط روز تغییر میکند .

متقاضیان عزیز می توانند با پیش ثبت نام خودروی فرسوده خود در سایت خودرو فرسوده،نسبت به ادامه فرایند اسقاط اقدام نمایند.

ثبت نام اینترنتی خودرو فرسوده


طرح جایگزین خودرو فرسوده


نظرات متقاضیان ثبت نام شده در این طرح:

محمد طهرانی از ورامین:بعد از مدتها سردرگمی در طرحهای مختلف بالاخره یک طرح خوب اعلام شد.از شما به خاطر همه چیز ممنونم.هر وقت ماشینم را سوار میشم اول شما را دعا میکنم.

علیرضا صائمی از شهرری:خواستم به این واسطه از همه دست اندر کاران مجموعه اسقاط خودروی فرسوده تشکر کنم..سالها پیش در مرکز ۱۷۱۳ ثبت نام کرده بودم که متاسفانه هنوز خبری از مرکز نیست… تا اینکه ۱۵ روز پیش ثبت نام کردم و الان در شرف دریافت خودرو هستم ضمن اینکه خودروی بنده اسقاط هم شد.باز هم ممنونمممممم.

علی محمد عیوضی از تهرانپارس:مشاوره قبل از ثبت نام شما فوق العاده من را نسبت به برنامه های ستاد نوسازی ناوگان حمل و نقل خوشبین کرد.خدا یارتان.

مجید بهرامی از شهریار:همه چیز از ثبت نام تا اسقاط عالی بود اماااا کمی بیشتر مطلب در سایت بگذارید.هرچند مشاوره تلفنی همه چیز را تکمیل کرد.دووووستتان دارم

جمال شریعت از عظیمیه کرج:درست است که مسیر طولانی بود اما می ارزید.بالاخره بعد از چند سال یه حرکتی شد.و من الله توفیق

ادامه دارد….