ثبت نام خودرو فرسوده

کاهش ثبت نام خودرو های فرسوده

عدم اطلاع رسانی موجب کاهش ثبت نام شد

مصطفی جودی ˈروز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اعلام کرد : در حال حاضر ۱۲۷ مرکز اسقاط خودرو در کشور فعالیت می کنند که این مراکز از ابتدای سال جاری تا کنون نزدیک به ۲۵ هزار دستگاه خودرو فرسوده را اسقاط کرده اند.

وی گفت: این مراکز به ترتیب در سال های ۱۳۹۰ حدود ۱۸۰ هزار و سال ۱۳۹۱حدود ۱۴۵ هزار دستگاه خودرو  فرسوده را اسقاط و بازیافت کرده بودند.
نامبرده افزود: با نگاهی به آمار متوجه خواهیم شد که میزان خودروهای فرسوده ای که امسال اسقاط شده اند نسبت به مدت مشابه سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته است.
رییس انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده کشور اظهار داشت: گرانی خودرو و برنامه ریزی نادرست در ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت دلیل اصلی کاهش میزان تعداد خودورهای اسقاطی در کشور است.جودی افزود: بر اساس تصویب هیات دولت یازدهم میزان هزینه پرداختی برای اسقاط هر خودرو سبک از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به دو میلیون ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است، با این حال استقبال چشمگیری برای اسقاط خودروهای فرسوده از سوی مردم صورت نمی گیرد.
وی با بیان اینکه اکنون حدود یک میلیون دستگاه خودرو فرسوده در کشور وجود دارند، اذعان داشت: کاهش آمار خودروهای اسقاطی کشور علاوه بر افزایش آلودگی شهرها باعث تعطیلی بسیاری از مراکز اسقاط خودرو و بیکاری افراد بسیاری شده است.رییس انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی کشور اعلام افزود: پیش از این بیش از هشت هزار نفر در مراکز اسقاط خودرو فعالیت می کردند که هم اکنون این آمار ۸۰ درصد کاهش یافته است.بر اساس اعلام سازمان حفاظت از محیط زیست کشور آلایندگی ناشی از احتراق نادرست در خودروهای فرسوده عمده ترین دلیل آلودگی شهرها به ویژه کلان شهرهای کشور محسوب می شود.
بر اساس برخی آمارها تهران از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۰۰ روز آلوده را تجربه کرده است.
در برخی از روزها شدت آلودگی به حدی بوده است که مسوولان مجبور به تعطیل کردن مدارس شده اند.

با ثبت نام در سایت خودرو فرسوده قدمهایمان را جهت هوای پاک و محیط زیست سالم سریعتر برداریم.واحد مشاوره : ۶۶۰۰۴۰۰۰ -۰۲۱