اسقاط خودرو فرسوده

اسقاط ۲۰۰ هزار خودرو تا پایان سال ۹۲

۲۰۰ هزار خودروی فرسوده تا پایان سال اسقاط می شود

رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت کشور گفت: با تصویب افزایش مشوق‌های طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده توسط دولت و افزایش مراجعات مردم پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان سال ۲۰۰ هزار خودروی فرسوده از رده خارج شوند.

شفیعی افزود: طی هشت سال گذشته نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودروی فرسوده را از رده خارج کرده‌ایم و می‌توان گفت که بسیار خوب عمل کرده‌ایم.

وی ادامه داد: همچنین وجود ۷۰ هزار خودروی فرسوده نسبت به تردد پنج میلیون خودرو در شهر تهران می‌توان گفت که در این مدت محدود که طرح اسقاط خودروهای فرسوده عملیاتی شده دستاوردهای بسیار خوبی داشته‌ایم که حتی در مجامع بین المللی نیز مورد تقدیر و توجه قرار گرفته است.

رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت کشور تصریح کرد: اگرچه که در این زمینه بسیار خوب عمل کرده‌ایم اما از آنجا که طی دو سال اخیر به دلیل افزایش ناگهانی قیمت خودرو طرح رو به کاهش بوده عقب ماندگی زیادی در این خصوص داریم.اما با تصویب طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده توسط دولت یازدهم می‌توانیم رکورد از رده خارج کردن خودروهای فرسوده را بشکنیم.

شفیعی تاکید کرد: مساله دیگری که باید به آن توجه کرد خودروهایی است که در شهر تردد می‌کنند که استاندارد آنها و سوخت مصرفی‌شان بسیار پایین است.

وی ادامه داد: متاسفانه با و جود آنکه خودروسازان و وزارت نفت برای ارتقای استاندارد خودرو و نفت تعهدات بسیاری داده‌اند این اقدامات عملیاتی نشده است.

شفیعی تاکید کرد: همیشه علت ثانویه را بدون توجه به علت ریشه‌ای بررسی کرده‌ایم که و هیچگاه در نظر نگرفته‌ایم که چرا باید این حجم خودرو در سطح خیابان‌ها تردد کنند.

رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت کشور گفت: در حال حاضر تعداد خودروهای شخصی فرسوده در کشور حتی از نصف سرانه خودروی فرسوده شخصی برخی از کشورهای اروپایی پایین تر است اما به دلیل عقب ماندگی در توسعه زیر ساخت‌های حمل و نقل عمومی کشور دچار مشکل تردد تعداد زیادی از خودروی شخصی در سطح شهرها هستیم.

وی تاکید کرد: اگر هنگام بودجه ریزی به مساله حمل و نقل عمومی توجه شده و بودجه‌های کلان را برای توسعه زیر ساخت‌ها و حمل و نقل عمومی در نظر بگیریم این مشکل به صورت ریشه‌ای حل خواهد شد.متقاضیان عزیز میتوانند با ثبت نام خودروی فرسوده خود در سایت خودرو فرسوده نسبت به اسقاط خودرو فرسوده خود اقدام نمایند.