نوسازی خودرو فرسوده

روند اسقاط و نوسازی فرسوده تا پایان سال

۴۰۰ هزار خودروی فرسوده تا پایان سال اسقاط می شود

مهندس فیض بخش اعلام کرد:تا پایان امسال ۴۰۰ هزار خودروی فرسوده از رده خارج می شود ضمن اینکه خروج ۷۰ هزار خودروی فرسوده عملکرد خوبی را در سه ماهه گذشته از سال ۹۴ نشان می دهد.رئیس ستاد مدیریت سوخت ادامه داد:اجرائی شدن کارتهای سی ان جی خود به خود با حذف یارانه بنزین حذف می شود.کارتهای سی ان جی یکی از موضوعاتی بود که در بلاتکلیفی به سر می برد.اما با شرایط جدید نیاز به بازنگری دارد.شرایط حذف یارانه بنزین ،ابطال کارت سوخت خودروهای فرسوده و خودروهایی که به هر نحوی تردد نداشته اند را آسان کرد.

به هر نحو این تصمیم دولت در راستای حذف یارانه ها موجب شد تا مردم رغبت بیشتری به خروج و اسقاط خودرو فرسوده داشته باشند و با حذف یارانه بنزین هجوم مردم جهت ثبت نام خودروهای فرسوده مشهود است. علت این موضوع هم به راحتی مشخص است که بسیاری از مردم توجیه عدم تحویل خودروی فرسوده خود را کارت سوخت بیان می کردند.

اما با توجه به مصرف بالای خودروهای فرسوده و افزایش عوارض و بیمه ،اصلا هیچ گونه توجیهی برای نگه داشتن خودروی فرسوده وجود ندارد.در حال حاضر مالکان خودروهای فرسوده میتوانند با مراجعه به سایت رسمی خودروهای فرسوده مراجعه و از خدمات غیر حضوری استفاده  و ثبت نام نمایند.